Rodzice:

• są partnerami w edukacji i wychowaniu swoich dzieci
  • mają możliwość uczestnictwa w zajęciach otwartych prowadzonych przez nauczycieli
  • uczestniczą w sposób aktywny w zajęciach edukacyjnych i terapeutycznych ze swoim dzieckiem
  • mogą zwiedzić placówkę zanim zapiszą swoje dziecko
  • dla nich i ich dzieci organizujemy uroczystości klasowe i szkolne
  • otrzymują od nas fachową pomoc w zakresie edukacji, terapii, wychowania i opieki własnego dziecka

Grupa wsparcia

Rodzice mają możliwość uczestnictwa w grupie wsparcia prowadzonej przez specjalistów w zależności od potrzeb. Grupa wsparcia ma na celu:

• udzielanie wsparcia rodzinie dziecka z niepełnosprawnością
  • udzielanie pomocy psychologiczno - pedagogicznej
  • poradnictwo w zakresie metod wczesnej interwencji
  • pomoc w podjęciu konkretnych działań zmierzających do wczesnego zdiagnozowania dziecka oraz podjęcia działań wspomagających rozwój dziecka
  • poradnictwo socjalno - prawne
  • dostarczanie wsparcia emocjonalnego, informowanie o metodach radzenia sobie ze stresem

Oferujmy także pomoc i konsultacje ze specjalistami w zakresie edukacji, terapii, wychowania i opieki własnego dziecka.

Doradztwo dla Rodziców

PUNKT INFORMACJI PRAWNO-ŻYCIOWEJ DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH ORAZ ICH RODZIN prowadzony jest przez Forum Ogranizacji Pozarządowych RAZEM.
Forum działa przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie.