Witamy na stronie Zespołu Szkół Specjalnych Nr 41 w Zabrzu

Zespół Szkół Specjalnych Nr 41 w Zabrzu jest miejscem stworzonym specjalnie dla potrzeb, edukacji i rehabilitacji dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym, głębokim z autyzmem oraz innymi niepełnosprawnościami w rozwoju. Jesteśmy nowoczesną, bezpieczną, przyjazną uczniowi szkołą z wysoko wyspecjalizowaną kadrą pedagogiczną.

Nauka w szkole odbywa się w małych zespołach klasowych, co stwarza uczniom warunki zapewniające możliwie najlepsze wykorzystanie ich potencjału rozwojowego.

Dlaczego warto uczyć się w Zespole Szkół Specjalnych nr 41 w Zabrzu

1. Poziom nauczania i metody przekazywania wiedzy dostosowane są do rzeczywistych, indywidualnych możliwości każdego ucznia.

2. Pobyt w szkole to czas w pełni bezpieczny i komfortowy dla uczniów dzięki stałej opiece medycznej, obecności personelu pomocniczego (kl.1-6), braku wypadków na terenie szkoły, rozbudowanej opiece świetlicowej ( od godz. 7.00 do 16.00).

3. Szkoła zapewnia zwiększoną liczbę zajęć rewalidacyjnych : np. logopedia, SI- integracja sensoryczna, Biofeedback, rehabilitacja ruchowa, terapia behawioralna.

4. Szkoła zapewnia również szeroką ofertę zajęć dodatkowych: dogoterapia, felinoterapia, zajęcia rekreacyjno- sportowe z elementami hipoterapii, zajęcia teatralne prowadzone w oparciu o program autorski, nauka pływania metodą Halliwick, zajęcia sportowe Bowling.

5. W szkole działa wiele kół zainteresowań np. Teatr RZEPKA, Teatr ŚWIERSZCZE, zespół BĘBNOLUDY (uczniowie mają możliwość nauki gry na bębnach afrykańskich, kajonach, itp.), kółko Bajek i Gier Towarzyskich, kółko hafciarskie, sekcja sportowa KOMETY, kółko informatyczne z elementami fotografii.

6. Rodzice i opiekunowie naszych uczniów mogą liczyć na wsparcie wychowawcze zarówno  pedagoga jak i psychologa oraz wychowawców. Rodziny w trudnej sytuacji materialnej mają możliwość skorzystania z pomocy stypendialnej oraz pomocy w refundacji posiłków.

7. Specyfika środowiska uczniowskiego w naszej szkole sprzyja nawiązywaniu przyjaźni z rówieśnikami.

Nasza szkoła nie tylko usprawnia i wspiera rozwój intelektualny uczniów, ale także jest miejscem gdzie w pełni może rozwijać się  emocjonalnie, czuć się bezpiecznie i rozwijać poczucie własnej wartości.