Klub Ochrony Środowiska

W naszej szkole powstał Klub Ochrony Środowiska, w którym poprzez różnorodne metody i formy pracy chcemy kształtować u uczniów postawę zgodną z etyką ekologiczną.

Program KLUBU OCHRONY ŚRODOWISKA realizujemy w wymiarze jednej godziny tygodniowo jako zajęcia dodatkowe oraz podczas innych działań szkolnych typu: Dni Ziemi, Sprzątanie świata.

Praca Klubu odbywa się według rocznego planu pracy. Zajęcia prowadzone są w grupach 5-6 osobowych pod kierunkiem dwóch nauczycieli, aby zapewnić uczniom właściwą opiekę i wsparcie. Udział w zajęciach Klubu Ochrony Środowiska pozwoli naszym wychowankom zaspokoić potrzeby społeczne i emocjonalne. Wycieczki dostarczą uczniom niezapomnianych przeżyć i wrażeń, a działania w najbliższym otoczeniu przyrodniczym wpłyną na poczucie ich własnej wartości: "to ja zrobiłem to zdjęcie" , "to ja posadziłem te kwiaty".

AUTORKI :
B.Gaj