Dogoterapia

Dogoterapia to metoda wykorzystująca psy w rehabilitacji osób niepełnosprawnych, chorych, samotnych i starszych. Główne działanie tego rodzaju terapii kontaktowej polega na nawiązaniu psychicznej więzi ze zwierzęciem, co przyspiesza leczenie i ułatwia przejście choroby W naszej placówce psy wspomagają proces rehabilitacji naszych podopiecznych. Kontakt z czworonogiem sprawia, że nasze dzieci stają się bardziej pewne siebie i otwarte w kontakcie.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w godzinach rannych. Polegają one na zabawach z psem, spacerach po sali, karmieniu, przytulaniu, głaskaniu psa. Opiekun psa zawsze jest obecny podczas zajęć i czuwa nad swoim czworonogiem.

Zajęcia dogoterapii są bezpłatne dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Sponsor zajęć dogoterapii

Tropical